طناب زدن در بارداری باعث سقط جنین میشود؟

0
68

طناب زدن در بارداری باعث سقط جنین میشود؟

طناب زدن در بارداری باعث سقط جنین میشود

سلام، من هر روز یک ساعت برای حفظ تناسب اندام طناب میزنم و ورزش می کنم، و به تازگی متوجه شده ام که باردارم. آیا طناب زدن‌ باعث سقط جنین‌ می شود؟، آیا پریدن باعث سقط جنین میشود؟ ، آیا طناب زدن در بارداری خطرناکه؟

خرید قرص سایتوتک

خرید قرص سقط جنین

طناب زدن در بارداری

طناب زدن در بارداری و هر گونه حرکتهای پرشی و ناگهانی احتمال سقط جنین را به همراه دارد. به عنوان يك خانم جوان و بي ­تجربه به یاد داشته باشید كه در طول دوران بارداری، مرکز ثقل بدن زنان حامله تغییر می­یابد. با توجه به دست­ اندازی که بر اثر رشد جنین داخل رحم در ناحیه شکم این افراد به وجود می­آید، این زنان بیشتر از ساير خانم­ها در معرض خطر از دست دادن تعادل بدن خود قرار گرفته و سقوط می­کنند، که اين حالت در موارد شدیدتر سقط جنین را به دنبال خواهد داشت. از همین رو توصیه می شود بانوان در زمان قاعدگی و بارداری از انجام این ورزش خودداری کنند.

آیا پریدن دوران بارداری باعث سقط جنین می شود؟

افزایش احتمال آسیب دیدن رباط­ها بدن زنان حامله

به دلیل این که در طي دوران بارداری، بدن زنان هورمون ریلاکسین ترشح می­کند، رباطهای منطقه لگن اين افراد خواهد شد.

در چنین شرایطی، رباط­های نرم مادران باردار بیشتر مستعد صدمه دیدن خواهند بود.

بنابراین، اگر یک زن باردار در طول دوران حاملگی خود مدت زمان زيادي را به انجام تمرینات ورزشی سخت مانند پریدن اختصاص دهد، به احتمال زیاد رباط­های بدن او آسیب دیده و یا حتی دچار شکستگی استخوان­ها و صدمه دیدن مفاصل خواهد شد.

ابتلا به زایمان زودرس

همانطور که می­دانید رحم زنان در طي دوران بارداری بزرگ شده و با رشد خود فشار زیادی بر روی دهانه رحم وارد می­کند. در چنین شرایطی، پریدن مادر باردار می­تواند تاثیر اصطکاکی بین رحم و گردن رحم ایجاد نموده و منجر به انجام زایمان زودرس در زنان حامله شود.

خونریزی واژینالی

طناب زدن و پریدن حرکت نامطلوبی بوده و انجام آن در طي دوران بارداری زنان می­تواند خونریزی واژینالی و حتی انقباضات زودرس رحمی را به دنبال داشته باشد.

روش طناب زدن برای سقط جنین

نکاتی برای انجام حركات ورزشي در طي دوران بارداری
می­توانید نکات ایمنی ساده ­اي را رعایت کرده و از حق خود که لذت بردن از یک دوره بارداری سالم است، استفاده کنید.

به عنوان يك خانم باردار به خاطر داشته باشيد كه رعایت نمودن برخی از اقدامات احتیاطی می­تواند خطر ابتلا به آسیب­های تصادفی و یا سقط جنین را در طي اين دوران حساس از زندگي به شدت کاهش دهد.

نمونه­ هایی از این اقدامات احتیاطی عبارتند از:

پوشیدن لباس­های گشاد و راحت توسط زنان حامله

انجام تمرینات ورزشی سبک و متناسب

انتخاب درست کفش ورزشي

انجام تمرینات ورزشی بر روی سطح­های صاف و هموار جهت جلوگیری از افتادن و آسیب بدن زنان و یا از بين رفتن ناگهانی تعادل بدن

در طي دوران حاملگی نوشیدن مقدار زیادی آب و مایعات مختلف جهت جلوگیری از ابتلا به کم ­آبی بدن زنان در دوران بارداری
زنان حامله باید قبل از شروع انجام تمرینات ورزشی جدید به دنبال راهنمایی پزشکی بوده و از پزشک متخصص زنان و زايمان معالج خود برای سلامت بدن خود و جنین داخل رحمشان کمک بگیرند.

در نهايت، يادتان باشد كه اگر شما هم به عنوان یک زن جوان قبل از باردار شدن، برای ورزش كردن و انجام ژیمناستیک در باشگاه حاضر می­شدید، بعد از حامله شدن هم می­توانید به دنبال انجام ورزش­های هوازی بوده و تا زمان تولد نوزادتان این ورزش­ها را ادامه دهید.

اشکال مختلفی از ورزش­ها وجود دارد که زنان حامله می­توانند از آن­ها برای لذت بردن از یک شیوه درست زندگی در طي دوران بارداری خود استفاده کرده و سلامت جنین داخل رحمشان را تا پایان دوران سخت بارداری تضمین نمایند.نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه ارسال نمایید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here