خانه / سقط جنین / سقط جنین در کشور های مختلف

سقط جنین در کشور های مختلف

سقط جنین در کشور های مختلف

 

دین مسیحیت در ابتدا سقط جنین را به نحوی تعریف میکرد که شامل مواردی که هنوز روح در نطقه دمیده نشده است نمیشد هر چند که سقط جنین در این دین ممنوع اعالم شده بود. سازمان ملل متحد کشورهای مختلف جهان را از حیث تجویز سقط جنین و دلیل تجویز مورد بررسی قرار داده است در این بررسی دلایلی که برای سقط جنین مورد توجه قرار گرفتهاند عبارتند از:

  1. حفظ جان زن
  2. حفظ سالمتی جسمانی زن
  3. حفظ سالمتی روانی زن
  4. وضعیت جنینهای ناشی از تجاوز به عفت و زنای با محارم
  5. ناقص بودن جنین
  6. دالیل اقتصادی و اجتماعی، همچون کنترل جمعیت و اوضاع نامساعد اقتصادی خانواده
  7. خواست خود زن

مطابق این تحقیق که مربوط به سال ۱۹۹۹ میلادی است از میان ۱۹۳ کشور جهان ۱۸۹ کشور، سقط جنین را برای حفظ جان مادر مجاز کرده اند. در ۱۲۳ کشور سقط جنین به دلیل حفظ سالمتی جسمانی زن و معالجه او قانونی است و در ۷۱ کشور غیر قانونی است.

سقط جنین به دلیل حفظ سالمتی روانی زن در ۱۲۰ کشور جایز و و در ۷۳ کشور غیر قانونی است. سقط جنین به سه دلیل دیگر توسط اکثر کشورها پذیرفته نشده است و به ترتیب ۷۶ و ۶۳ و ۵۲ کشور سقط جنین را به دلیل وجود جنین ناشی از تجاوز به عفت و زنای با محارم یا ناقص بودن یا مشکالت اقتصادی و وضعیت اجتماعی پذیرفته اند.

تمایل برای مجاز کردن سقط جنین در جهان موجب شده است تا هر روز بر تعداد کشورهایی که سقط جنین را به دالیل بیشتری قانونی اعالم میکنند افزوده شود. این تمایل از آن جهت ایجاد شده است که طبق بررسیهای به عمل آمده، ممنوعیت سقط جنین موجب کاهش آمار آن نشده و قوانین این عمل را متوقف نکردهاند بلکه فقط در افزایش نرخ مرگ و میر زنان در اثر سقطهای غیر قانونی تأثیر گذاشتهاند.

 

خرید قرص سقط جنین

درباره ی توکل

مطلب پیشنهادی

آیا کرونا باعث سقط جنین می شود؟

آیا کرونا باعث سقط جنین می شود؟

آیا زنان باردار می‌توانند ویروس کرونا را به جنین خود منتقل کنند؟ هنوز شواهد کافی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

81 − 71 =

Call Now Buttonتماس با توکل کلیک کنید
error: