خطر بالای مرگ در سقط جنین های غیر قانونی

0
113

خطر بالای مرگ در سقط‌جنین‌های غیرقانونی

 

خطر بالای مرگ در سقط جنین های غیر قانونی

متاسفانه سقط‌های غیر قانونی از قدیم در تمام دنیا وجود داشته است و اولین دلیل در سقط‌های غیر قانونی مربوط به مادرانی است که فرزندان زیادی دارند و ناخواسته مجددا باردار می‌شوند و به دلایل روحی یا حتی مالی نمی‌توانند جنین خود را حفظ کنند.

خرید قرص سایتوتک

خرید قرص سقط جنین

علت دوم ممکن است در موارد روابط در دوران عقد باشد که شخص به دليل موارد و مشکلات خانوادگی اقدام به این کار می‌کند و چون این کار غیر قانونی است شخص به هر راهی متوسل می‌شود.

در این موارد شاید شخصی که این کار را انجام می‌دهد یک بهیار معمولی یک درمانگاه یا ماما یا حتی متخصص زنان باشد.

در اصل شخص انتخاب‌های زیادی ندارد زیرا هيچ‌كس این کار را به‌طور قانونی انجام نمی دهد و فرد به ناچار متوسل به دوستان و آشنایان خود می‌شود.

این کار معمولا در مطب‌های شخصی انجام می‌شود، شرایط استرلیزه بودن وجود ندارد، مراجعه کننده با سودجویی افراد مواجه می‌شود و به صورت اشتباه هدایت می‌شود و عوارض بسیار زیادی به دنبال این سقط غیر قانونی وجود دارد از جمله عفونت‌های رحمی، پاره شدن رحم، پاره شده روده، خطر خونریزی داخل شکم، خطر عفونت داخل شکم و حتی متاسفانه در چندین مورد مرگ شخص را شاهد بوده‌ايم.

حتی بعد از موارد سقط قانونی هم با اينكه اين عمل در محيطي استريليزه و توسط متخصصان انجام شده فرد ممکن است با مشکلاتی مواجه شود حال در نظر بگیرید اگر این عمل در یک محیط غیر استریل و به دست اشخاص غیر متخصص انجام شود، قطعا خطرات بیشتری فرد را تهدید می‌کند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر به خواندن مقالات بعدی ادامه دهید.نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه ارسال نمایید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here