خانه / بارداری / آیا کرونا باعث سقط جنین می شود؟

آیا کرونا باعث سقط جنین می شود؟

آیا زنان باردار می‌توانند ویروس کرونا را به جنین خود منتقل کنند؟

هنوز شواهد کافی مبنی بر اینکه ویروس بتواند در دوران بارداری از مادر به جنین منتقل شود یا تأثیر بالقوه این بیماری بر روی کودک وجود ندارد. این موضوع در حال حاضر در دست بررسی است. زنان باردار بایستی موارد احتیاطی مقتضی برای محافظت از خود در برابر این ویروس را به عمل بیاورند و چنانچه علائمی مانند تب، سرفه یا تنگی نفس در خود مشاهده کردند، سریعاً به پزشک مراجعه کنند.

 

جنین هم کرونا می‌گیرد؟

این متخصص زنان و نازایی در پاسخ به این سؤال که آیا زنان باردار می‌توانند ویروس را به جنین داخل رحم یا به نوزاد در حال تولد منتقل کنند، می‌گوید: در مطالعات محدودی که در دسترس است تاکنون موردی از ابتلای جنین، مایع آمنیوتیک درون رحم یا نوزاد در مادران باردار مبتلا به ویروس کرونای جدید دیده نشده است.

او می‌افزاید: نکته دلگرم‌کننده این است که میزان کشندگی این ویروس نسبت به سایر ویروس‌هایی که به‌طور مشابه انتشار جهانی پیداکردند بسیار کم و در حد ۲ درصد (نسبت به ۳۰ تا ۵۰ درصد در بعضی انواع بیماری‌های شایع ویروسی‌) بوده و پیشگیری از ابتلا به این ویروس بسیار ساده است.

آیا کرونا باعث سقط جنین می شود؟

چه موقع خطرناک است؟

اگر مادر باردار به ویروس کرونا مبتلا شود و در سه ماهه اول بارداری در فاز نارسایی ریوی قرار بگیرد وعلائمی ناشی از نارسایی حاد تنفسی در بالغین را داشته باشد، می‌تواند منجر به مرگ مادر و جنین شود، البته این مشکل در مرحله انتهایی عفونت‌های ویروسی کرونا که درگیری ریوی و تنفسی ایجاد می‌کند، اتفاق خواهد افتاد.

در صورت ایجاد نارسایی توسط کروناویروس خون به جنین نمی‌رسد و نارسایی جفت نیز رخ خواهد داد که به دنبال آن نیز هایپوکسی برای جنین اتفاق می‌افتد.

درباره ی توکل

مطلب پیشنهادی

دفع بقایای جنین بعد از سقط جنین

دفع بقایای جنین بعد از سقط جنین

در اغلب موارد بعد از سقط جنین سلامت جسمی تنها بعد از چند ساعت تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

63 − 55 =

Call Now Buttonتماس با توکل کلیک کنید
error: